Kulbaka.eu - Pensjonat w Bieszczadach Konie Malarstwo Noclegi i inne atrakcje
 
 

JAZDA KONNA
Usytuowanie naszego rancho to niewątpliwie nasz wielki atut. Strzebowiska to najwyżej położona wieś Bieszczadów (ok. 750 m npm). Naszym spacerom i wycieczkom konnym towarzyszą widoki jakich trudno szukać gdzie indziej. Uprawiamy jeździectwo w zgodzie z koniem, nasze konie są dobrze wyszkolone, cierpliwe i spokojne.Nie jesteśmy typowym ośrodkiem jeździeckim, pracujemy z naszymi klientami metodami naturalnymi, metodami które rozumie koń. Chcemy by Wasz wierzchowiec nie miał potrzeby wyrywania się i ucieczki, by spokojnie za Wami podążał. Uczymy czytania końskich zachowań i mowy ciała.Zasady komunikacji z końmi pozwalają nam wkroczyć na drogę świadomego i bezpiecznego jeździectwa.
Nasze konie chętnie dla nas pracują, a gdy czują, że adept jeździectwa jeszcze musi się sporo nauczyć (lub niestety często – oduczyć) spokojnie proponują rozwiązania mające uratować im obojgu skórę i honor :).Ważne !! W naszej stajni obowiązują limity wagowe – do 90 kg. W upalne dni jazdy odbywają się wcześnie rano lub wieczorem tuż przed zachodem słońca. W czasie deszczu nie prowadzimy jazd staramy się je przełożyć na kiedy indziej.Dla kogo Kulbaka:
Zapraszamy przede wszystkim jeźdźców otwartych na NOWE, którzy czerpią przyjemność z przebywania z końmi, rozmiłowanych w jeździe terenowej. Część naszych metod przyswoicie, część odrzucicie - to oczywiste, jednak jesteśmy przekonani, że czas spędzony w naszej stajni nie będzie należał do zmarnowanych a kto wie, może nawet będzie początkiem fajnej przygody ?


Zapraszamy też rozpoczynających swoja przygodę z jeździectwem, mamy dla Was spokojne spacerki/oswajanki z elementami powodowania koniem oraz obsługi naziemnej a kto wie, może na koniec wspólnie spędzonego czasu zabierzemy Was w samodzielny teren?


Czas kiedy dzieci są w stanie się skupić i skorzystać z naszych porad to 9 lat +


Dla kogo raczej nie:
By nie umęczyć siebie i nas zaniechajcie przyjazdu jeśli:

 • metody zza oceanu uważacie za filozoficzne bzdury,
 • podążacie ścieżka ,,sprawdzoną,, i nie lubicie jakichś tam kombinacji,
 • sport, sport i jeszcze raz sport to kwint esencja kontaktów z końmi,
 • nie przeczytaliście żadnej książki na temat porozumiewania się z końmi , szkoda Waszego czasu i tak nic nie zrozumiecie co do Was mówimy,
 • nie realizujemy też ambicji rodziców w przypadku braku jakiegokolwiek zainteresowania ze strony ich pociech,
 • nie prowadzimy terapii przezwyciężania leków wszelakich, ( jeśli się boisz, przyjdź do stajni, stań obok konia, dotknij Go i przemawiaj spokojnie – tyle, na dzisiaj wystarczy :) jutro to samo + obejdź Go dookoła, pojutrze + wyszczotkuj mu sierść, on to uwielbia itd. nie pchaj się na siodło jeśli nie jesteś na to gotowy)


  Zapewne już na jednej z pierwszych lekcji zabierzemy Was na krótki spacerek w terenie. Poprosimy Was o przygotowanie konia ( pomagamy ), o samodzielne ruszenie, zatrzymanie, skręt w lewo /prawo i co ciekawe, pokażemy Wam, i mam nadzieję nauczymy Was rozpoznawać, różnice w jeździe na tzw pasażera kiedy niewiele macie do gadania a samodzielnym prowadzeniem konia.


  Nauczymy Was wsłuchiwać się w jego ruchy i powoli przejmować inicjatywę. Jeśli pod koniec Waszego pobytu ( oczywiście nie oczekujmy cudów na pierwszych lekcjach - jeździectwo to proces długotrwały ) poczujecie ruch konia, usiądziecie na nim w rozluźnieniu, poznacie zasady działania energią, poprowadzicie konia na luźnych wodzach w kłusie a może i w galopie działając tylko dosiadem będzie to udany i pełen sukcesów czas.  Smuci nas, że słowa Nauka Jazdy Konnej niestety często kojarzone są z walką o życie :) Poznawanie zasad komunikacji z końmi powinno odbywać się w przyjaznej atmosferze, bez pośpiechu. Poświęcamy każdemu tyle czasu ile potrzebuje. Zastępy formowane są z dbałością o jednakowy poziom umiejętności, nie są liczne. Zróżnicowanie terenu wykorzystujemy do ćwiczeń wyginania i rozciągania konia ( również jeźdźcom często przyda się trochę ćwiczeń by uśpionym mięśniom przypomnieć że istnieją :) by uelastycznić ich dosiad, uniezależnić rękę itp. )  Często słyszymy: "nikt mi jeszcze do tej pory o tym nigdy nie mówił" czyżby pokazujemy inny rodzaj jeździectwa? Skąd, te zasady funkcjonują od lat, może tylko przez komercyjne traktowanie tematu zostały uproszczone do schematu którego nikt nie rozumie, ani koń ani jeździec. Oboje zapędzani w ,,kozi róg,, marzą tylko by to się wreszcie skończyło, koń próbuje się wyrwać a jeździec ma wrażenie, że brakuje mu sił :(
  Kilka zdjęć z naszych wypadów konnych (po więcej zapraszam do Galerii):
  Ceny: 50 - 60zł godzina
  Aktualny, szczegółowy cennik wisi również w widocznym miejscu na terenie stajni.

 •  
       
     

  Kulbaka.eu       e-mail: kulbaka@kulbaka.eu       strona: www.kulbaka.eu        telefon: Marta 501 38 38 82, Krzysiek 502 38 38 82